LNHM: Gazdele înving în primul meci Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
22 Apr 2017

LNHM: Gazdele înving în primul meci

Gazdele au obținut victorii importante în primul meci al disputelor pentru stabilirea ocupantelor locurilor 5-8 în clasamentul final al campionatului Ligii Naționale de handbal masculin.

La Odorhei după o primă repriză terminată cu un avantaj consistent al oaspeților de la AHC Dunărea Călărași, echipa gazdă a recuperat terenul pierdut în repriza secundă și s-a impus cu un nesperat avantaj de trei goluri.

În celălalt meci al zilei, la Vaslui gazdele s-au impus la limită după ce la pauză aveau un avantaj de trei goluri în fața celor de la SCM Politehnica Timișoara. Miercuri va avea loc cea de-a doua întâlnire a duelurilor, programată pe terenul echipelor oaspete de astăzi.

În faza a doua a play-off-ului, în meciurile pentru locurile 5-8 s-au înregistrat următoarele rezultate:

HC Odorhei - AHC Dunărea Călărași  29:26 (13:18)

HC Vaslui - SCM Politehnica Timișoara  28:27 (16:13)