LNHM: Dinamo se impune în epilogul etapeiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
18 Apr 2019

LNHM: Dinamo se impune în epilogul etapei

Dinamo a luat o opțiune importantă pentru câștigarea seriei B a play-off-ului după ce în seara aceasta s-a impus pe teren propriu în ultimul meci al rundei secunde contra celor de la Potaissa Turda.

Chiar dacă oaspeții au avut o evoluție foarte bună în prima repriză, conducând cu 7:10 în minutul 12, elevii lui Constantin Ștefan au restabilit rapid egalitate, rezultat consemnat și la pauză, 18:18. Echilibrul s-a menținut până la jumătatea părții secunde, după care experiența superioară a gazdelor a fost cea care a înclinat balanța până la final.

Cu 12 puncte, Dinamo are cinci lungimi în fața turdenilor, iar o victorie în deplasarea de la Chiajna de etapa viitoare în partida cu Steaua va lămuri în mare măsură ecuația câștigătoarei seriei.