LNHM: Dinamo câștigă la pas restanța cu CSA SteauaGheorghe Fluster / SportPictures.eu
15 Nov 2022

LNHM: Dinamo câștigă la pas restanța cu CSA Steaua

Astăzi s-a disputat ultimul meci al etapei a 6-a a Ligii Zimbrilor, cel dintre CSA Steaua și Dinamo, campioana impunându-se fără probleme în „eternul derby”.

Diferența dintre cele două formații s-a văzut după primele 10 minute de joc, startul pozitiv ce i-a dus pe militari la 6:2 fiind anulat de dinamoviști cu o serie de 8 goluri ce a întors tabela la 7:10. Intrați la pauză cu un avantaj lejer, 16:21, campionii și-au mărit distanța până la 8 lungimi, 20:28 la jumătatea reprizei secunde și au încheiat partida cu scorul de 28:35 (16:21).

Rezultatul consolidează poziția de lider neînvins a celor de la Dinamo, cu 33 de puncte din 11 meciuri, în timp ce CSA Steaua rămâne cu 19 puncte și ocupă locul 6, la trei puncte în urma celor de la CSM Focșani.