LNHM: CSM București se impune în prima manșăRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
09 Mai 2016

LNHM: CSM București se impune în prima manșă

În sala Rapid din Capitală, CSM București a primit replica turdenilor de la Potaissa în cea de-a doua semifinale a Ligii Naționale de Handbal masculin. Oaspeții nu au mai reușit să provoace surpriza așa cum au făcut în faza sferturilor în partida din deplasare de la Odorhei, chiar dacă prima jumătate a jocului s-a terminat la diferență minimă în favoarea elevilor lui Zvonko Sundovski. După pauză Negru, Humet și coechipierii s-au distanțat treptat și au obținut o victorie lejeră la 6 goluri diferență.

Partidele cu numărul 2 atât pentru semifinale, cât și pentru disputele pentru locurile 5-8 vor avea loc joi, 12 mai pe terenul echipelor oaspete din meciurile de ieri și azi, iar în cazul în care mai sunt necesare, meciurile decisive se vor disputa duminică, 15 mai.