EHF Cup: SCM Ramnicu Vâlcea vs. Herning-Ikast Handbold (live)
    EHF Champions League: CSM București vs. Bietigheim (live)
    EHF Champions League: Elverum vs. Dinamo (live)
    Digisport 2
LNHF: Un nou succes pentru CSM BucureștiMircea Roșca / SportPictures.eu
08 Nov 2018

LNHF: Un nou succes pentru CSM București

CSM București a câștigat meciul din etapa a noua a Ligii Florilor, disputat pe teren propriu în fața formației CSM Slatina. A fost 28-22 (17-12), în ceea ce reprezintă a șaptea victorie pentru "tigroaice" în acest sezon intern.

Dragan Djukic nu s-a bazat în acest meci pe Jelena Grubisic, Andrea Lekic, Majda Mehmedovic și Jovanka Radicevic, în timp ce Cristina Neagu s-a aflat pe teren foarte puțin. În aceste condiții, disputa a fost echilibrată puțin mai mult de 20 de minute, iar diferența maximă s-a înregistrat în minutul 51, 26-17. Cu câte 6 goluri marcate, Iulia Curea și Elizabeth Omoregie au fost cele mai bune marcatoare pentru CSM București.

Pentru „tigroaice” urmează partida cu Ferencvaros, din deplasare, de la Budapesta, programată duminică de la ora 15:30.

sursa: csmbucuresti.ro