LNHF: Favoritele s-au impusDan Tautan / Mediafax Foto
12 Sep 2015

LNHF: Favoritele s-au impus

Etapa a 4-a a Ligii Naționale de handbal feminin și-a derulat șase din cele șapte partide programate. Favoritele au obținut victorii concludente, HCM Baia Mare și CSM Bucureşti continuând sprintul cu maxim de puncte la activ. Băimărencele au deschis etapa marți cu un antrenament cu public înaintea meciurilor pentru accederea în grupele principale ale Ligii Campionilor, iar astăzi CSM București s-au impus după o repriză secundă în care au accelerat ritmul de joc în compania brăilencelor. La Craiova, Corona a condus ostilitățile și și-a asigurat victoria încă din primele 30 de minute, iar zălăuancele au adus zâmbetul pe chipul lui Gheorghe Tadici la capătul unui meci dificil la Slobozia. HCM Roman s-a impus la Cluj, iar duelul nou-promovatelor a fost câștigat de gazdele din Cisnădie, care și-au trecut în cont prima victorie în Liga Națională.

Iată rezultatele înregistrate:

HCM Baia Mare - CS Rapid USL Metrou Bucureşti  36:25 (16:13)

CSM Unirea Slobozia - HC Zalău  24:26 (14:15)

CSM Bucureşti - HC Dunărea Brăila  28:20 (11:9)

"U" Alexandrion Cluj - HCM Roman  28:30 (14:18)

SCM Craiova - ASC Corona 2010 Braşov  27:33 (15:20)

CS Măgura Cisnădie - HC Alba Sebeş  23:22 (12:10)

Ultima partidă a etapei a 4-a este CSM Ploieşti - HCM Rm. Vâlcea și se va disputa luni, 14 septembrie, de la ora 20:00 și va fi transmisă de canalul DigiSport.