LNHF: Cisnădiencele își asigură bronzul și speră la argintRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
13 Mai 2018

LNHF: Cisnădiencele își asigură bronzul și speră la argint

Meci important la Râmnicu Vâlcea între gazdele de la HCM și Măgura Cisnădie, angrenate în lupta pentru locul al treilea al campionatului. După o primă repriză echilibrată, echipa oaspete s-a distanțat la patru goluri, 21:17, dar la fel de repede au fost egalate de elevele lui Gheorghe Sbora în minutul 53 la 22:22.

Cu un final mai bun, jucătoarele pregătite de Alexandru Weber au câștigat la două goluri diferență și cu cele trei puncte obținute au ajuns la cota 54, cu 8 mai multe decât echipa vâlceană care rămâne pe locul 4. Pe locul 3, cu 49 de puncte și două jocuri mai puțin disputate se află SCM Craiova, care nu trebuie să mai facă niciun pas greșit pentru a depăși Măgura și a intra în posesia medaliilor de argint.