LNF: Favoritele câștigă în deplasareRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
22 Feb 2015

LNF: Favoritele câștigă în deplasare

HCM Baia Mare, Corona Brașov, SCM Craiova și U Alexandrion Cluj s-au impus în meciurile disputate duminică în deplasare, în etapa a 20-a a Ligii Naționale de handbal feminin.

Campioana a fost condusă cu 12-9 de HCM Roman în minutul 31, dar apoi a reușit șase goluri consecutive, iar în minutul 39 scorul a devenit 12-15.

Cele mai bune de la gazde au fost portarul Timoșenkova (12 intervenții, inclusiv două aruncări de la 7 m), Stoleru, Agrigoroaei și Toskovic, fiecare cu câte patru goluri marcate. De la băimărence s-au evidențiat portarul Paula Ungureanu (10 intervenții, o aruncare de la 7 m apărată), Eliza Buceschi - 4 goluri, Ardean, Davîdenko, Herrem și Do Nascimento, câte 3 goluri.