LNBM: Sibienii se desprind în ultimele 5 minuteRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
24 Oct 2018

LNBM: Sibienii se desprind în ultimele 5 minute

Victoria celor de la CSU Sibiu în meciul din sala ”Transilvania” contra bănățenilor a deschis etapa a patra a Ligii Naționale de baschet masculin, cele patru partide ale grupei valorice A fiind întinse până la finalul săptămânii.

În meciul din seara aceasta SCM Timișoara a ținut aproape de formația pregătită de Dan Fleșeriu, distanța de pe tabelă nefiind mai mare de două posesii până în ultimul sfert al jocului, atunci când trei aruncări de 3 puncte ale lui Tamulis și una a lui Pratt au făcut ca sibienii să aibă un avantaj de +15, 86:71.

Cu 16 puncte și 6 recuperări, Isaiah Philmore a fost omul meciului pentru gazde, urmat de lituanianul Justas Tamulis cu 14 puncte, dar MVP-ul partidei a fost jucătorul timișorean Vladan Vukosavljevic cu 24 de puncte și 6 recuperări.

Partidele etapei se reiau vineri cu meciul din sala din șoseaua Ștefan cel Mare dintre Dinamo Știința București și ”U” BT Cluj-Napoca și meciul din grupa valorică C de la Târgu Mureș.