LNBM: SCM Timișoara învinge Steaua în prologul etapeiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
13 Dec 2019

LNBM: SCM Timișoara învinge Steaua în prologul etapei

SCM Timișoara a învins Steaua în meciul de deschidere al etapei a 10-a a Grupei A a Ligii Naționale de baschet masculin disputat în sala ”Constantin Jude” din orașul de pe Bega.

Două formații de nivel sensibil egal au oferit o partidă cu rezultat strâns pe tabelă, decis la final de o aruncare de 3 puncte ratată de Ronnie Harell și două libere transformate de gazde prin Mirel Dragoste. Integralist în formația timișoreană, Sherwood Terrell Brown a înscris 25 de puncte și a făcut 7 recuperări fiind MVP-ul partidei, în timp ce pentru roș-albaștri Keith Clanton a fost aproape de double-double cu 14 puncte înscrise și 9 recuperări.

În Grupa B partida de la Focșani dintre CSM 2007 Focșani și CSM Sighetu Marmației a fost întreruptă la pauza mare la scorul de 37:29 după ce ambulanța de la sala unde se desfășura jocul a plecat pe parcursul sfertului secund. După 15 minute de așteptare a revenirii ambulanței, comisarul partidei a decis încheierea partidei cu scorul de 20:0 în favoarea oaspeților.