LNBM: Punct final în turneul 9Sabin Malisevschi / SportPictures.eu
28 Mar 2021

LNBM: Punct final în turneul 9

CSA Steaua suferă a treia înfrângere consecutivă după ce astăzi a cedat în partida disputată în BTArena din Cluj-Napoca ci CSM Galați, în timp ce la polul opus Athletic Neptun Constanța a obținut a doua victorie din campionat după succesul obținut la capătul a două reprize de prelungiri în fața gazdelor de la CSM Focșani. Victorii fără emoții pentru U-Banca Transilvania și CSO Voluntari în fața celor de la CSM Tg. Jiu și respectiv CSM VSKC Miercurea Ciuc, în timp ce BC CSU Sibiu a trecut la limită de SCM U Craiova în cel mai echilibrat meci al zilei ce încheie turneul cu numărul 9 al Ligii Naționale de baschet masculin.

Iată programul și rezultatele partidelor:

Sâmbătă, 27 martie

Dinamo București – BC CSU Sibiu  - amânat

CSM Tg. Jiu – CSA Steaua București  87:80 (19:24, 24:19, 28:16, 16:21)

CSM 2007 Focșani – CSO Voluntari  46:85 (19:19, 7:30, 12:17, 8:19)

SCM U Craiova – FC Argeș Pitești  78:74 (18:12, 15:24, 20:18, 25:20)

CSM Galați – U-Banca Transilvania Cluj-Napoca  60:88 (16:20, 13:21, 15:20, 16:27)

CSM VSKC Miercurea Ciuc – ABC Athletic Neptun Constanța  48:78 (9:17, 11:21, 21:17, 7:23)

Duminică, 28 martie

CSA Steaua București – CSM Galați  75:87 (11:27, 20:18, 27:14, 17:28)

ABC Athletic Neptun Constanța – CSM 2007 Focșani  94:85 (22:21, 14:20, 15:13, 16:13, 27:18)

FC Argeș Pitești – Dinamo București  - amânat

U-Banca Transilvania Cluj-Napoca – CSM Tg. Jiu  103:68 (31:14, 16:12, 28:19, 28:23)

CSO Voluntari – CSM VSKC Miercurea Ciuc  74:62 (24:17, 16:12, 21:9, 13:24)

BC CSU Sibiu – SCM U Craiova  72:70 (18:21, 17:11, 20:20, 17:18)