LIga 1: Dinamo - FC Voluntari 3-1Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
15 Aug 2016

LIga 1: Dinamo - FC Voluntari 3-1

Dinamo Bucureşti a câştigat luni seară meciul disputat pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 3-1, în etapa a patra din Liga 1.

Gnohere a deschis scorul în minutul 12 după ce a reluat cu capul în poarta lui Bornescu, de lângă Filipov şi Balaur, centrarea ideală a lui Dorin Rotariu. Patru minute mai târziu, Palic şutează de la distanţă, Bornescu respinge în faţă, iar Steliano Filip este la locul potrivit şi înscrie pe lângă portar. Scorul pauzei a fost stabilit în minutul 26, când Lazăr a înscris din pasa lui Hanca. Oaspeții au reușit golul de onoare în prelungirile partidei prin Petre Ivanovici, după ce Filipov a centrat în faţa porţii, iar Brănescu a boxat în faţă.

În urma acestui rezultat, Dinamo ocupă locul 1 în campionat, cu 10 puncte, în timp ce FC Voluntari se află pe poziţia a 6-a în clasament, cu 6 puncte.

Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, Mevlja, Filip - Hanca (Şerban 81'), Busuladzic, Palic - Rotariu, Gnohere (D. Popa 73'), Lazăr (Olteanu 80'). Antrenor: Ioan Andone.

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Balaur, Maftei, Cazan - Novac, Moke, Marinescu (A. Bălan 46') - Popadiuc (Căpăţână 46'), Cernat (Tăbăcaru 69'), Ivanovici. Antrenor: Florin Marin.