Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Fotbal
Începe Cupa României 2018-2019, faza naționalăRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
25 Iul 2018

Începe Cupa României 2018-2019, faza națională

Miercuri, 1 august 2018, va debuta primul tur al fazei naţionale a Cupei României.

În această etapă au intrat în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 26 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 34 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

Programul partidelor din această fază a competiţiei:
• AFC Viitorul Albeşti (BT) – ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT)
• CSO Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS)
• AS Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
• FC Vultureşti (VS) - AS Unirea Mirceşti (IS)
• CS Voinţa Lanuri (BZ) – CSM Râmnicu Sărat (BZ)
• Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (VN) – CSM Focşani 2007 (VN)
• ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – ACS Sportul Chiscani (BR)
• CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Victoria Traian (BR)
• ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
• CS Mihail Kogălniceanu (CT) – AS FC Agricola Borcea (CL)
• AS Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)
• CS Viitorul Axintele (CL) – ACS Înainte Modelu (CL)
• SC Fotbal Club R Bucureşti (B) – ACS Viitorul Domneşti (IF)
• CS Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF)
• ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
• ACS Unirea Bascov (AG) – CS Atletic Bradu (AG)
• AS Gloria 2015 Corneşti (DB) – AS FC Aninoasa (DB)
• U Craiova 1948 SA (DJ) – CS Internaţional Băleşti (GJ)
• FC Petrolul Ţicleni (GJ) – ACS Viitorul Şimian (MH)
• CSM Slatina (OT) – AS Cozia Călimăneşti (VL)
• AS Croaţia Clocotici (CS) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
• AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) – Ghiroda (TM)
• CS Victoria Zăbrani (AR) – CS Millenium Giarmata (TM)
• CSC Dacia Gepiu (BH) – CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
• AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD)
• ACS Viitorul Şelimbăr (SB) – ACS FC Avrig (SB)
• ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS)
• AS Crasna Moftinu Mic (SM) – AFC Unirea Tăşnad (SM)
• CS Rapid Jibou (SJ) – CS Minaur Baia Mare (MM)
• ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – FC Unirea Dej (CJ)
• ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – CSM Avântul Reghin (MS)
• ACS Nemere Ghelinţa (CV) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
• AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
• AS FC Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH)

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare. 

 

sursa: frf.ro

Alte știri din Fotbal