Juniori
Hunor Gego, locul 11 la Campionatele Mondiale de biatlon pentru junioriBogdan Iordache / Mediafax Foto
24 Feb 2017

Hunor Gego, locul 11 la Campionatele Mondiale de biatlon pentru juniori

La Brezno-Osrblie, în Slovacia, în cea de-a doua zi a Campionatelor Mondiale de juniori și cadeți la biatlon, juniorul român Gego Hunor a avut o prestație excelentă la proba individuală de 15 kilometri, terminând pe un onorant loc 11. Un alt sportiv român care a luat startul în această probă de anduranță a fost Radu Flore, locul 47 în clasamentul final.

La feminin, proba similară s-a disputat pe o distanță de 12,5 kilometri. Singura noastră concurentă a fost Alexandra Cotruș, care a încheiat cursa pe poziția a 35-a.