Liga 1: Gaz Metan Mediaș - ACS Poli Timișoara 0-2Valentin Macrea / SportPictures.eu
19 Aug 2017

Liga 1: Gaz Metan Mediaș - ACS Poli Timișoara 0-2

În etapa a șaptea a Ligii 1, Gaz Metan Mediaș a întâlnit pe teren propriu pe ACS Poli Timișoara. Oaspeții s-a impus, surprinzător, cu scorul de 2-0.

Autorul celor două goluri a fost mijlocașul Vașvari, care a deschis scorul în minutul 18 cu un șut de la semidistanță, stabilind scorul final în minutul 25, din lovitură liberă, după un fault comis de către fundașul dreapta Voicu la aproximativ 20 de metri de poartă.

Același Vașvari a fost apoi eliminat, în minutul 47, după ce a primit cel de-al doilea avertisment. Oaspeții au reușit, în inferioritate numerică, să conserve avantajul până la final, obținând astfel trei puncte uriașe la adevăr.

ACS Poli Timișoara a urcat pe locul 6, după această victorie, cu un total de 10 puncte. Gaz Metan Mediaș a rămas cu 4 puncte în cont și ocupă locul 12, antepenultimul în clasamentul primei ligi.