Gâlcă, învins în uverturăAlexandru Hojda / Mediafax Foto
16 Apr 2016

Gâlcă, învins în uvertură

Espanyol a pierdut aseară, în uvertura etapei a 33-a din campionatul spaniol de fotbal, pe terenul penultimei clasate Levante, cu scorul de 2-1.

Elevii lui Constantin Gâlcă au deschis scorul încă din minutul 7, prin Perez, dar au fost egalați până la pauză și au primit al doilea gol apoi în repriza secundă.

Espanyol rămâne în zona fierbinte, nefiind scutită de grijile evitării retrogradării în acest final de sezon. Espanyol are 36 de puncte și se află pe locul 15, în timp ce Levante, cel puțin momentan, după succesul repurtat aseară, a ajuns pe antepenultima poziție în clasament.