FC Botoșani a pierdut al doilea amicalRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
18 Iun 2015

FC Botoșani a pierdut al doilea amical

FC Botoșani a înregistrat cel de-al doilea eșec din cantonamentul din Austria.Moldovenii au fost învinși de MTK Budapesta (locul al treilea în Ungaria) cu scorul de 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de fundașul Thiam în minutul 31 în urma unui corner.

FC Botoșani a început partida cu formula Samoilă - Dimitrov, Ngadeu, Cucu, Acsinte - Brata, Croitoru, Costin - Neziri, Batin, Ivanovici, iar din minutul 60 au mai intrat Patache, Cordoș, Plămadă, Rashid și Roussel.

În precedenta partidă de pregătire, elevii antrenați de Leo Grozavu au pierdut cu 1-2 partida cu Skenderbeu (Albania). Următorul meci amical va avea loc pe 19 iunie, împotriva vicecampioanei Albaniei, Kukesi.

sursa: lpf.ro