Erste Liga: Ciucanii joacă finalaRobert Laszlo / SportPictures.eu
22 Mar 2019

Erste Liga: Ciucanii joacă finala

SC Miercurea Ciuc a încheiat în această seară duelul din semifinalele Erste Liga în care a întâlnit formația maghiară UTE cu un thriller ce a ținut cu sufletul la gură cei aproximativ 2.000 de spectatori ce au populat tribunele patinoarului ”Vakar Lajos”.

După ce și-au împărțit primele patru jocuri cu adversarii lor și au rupt echilibrul după meciul de miercuri de pe patinoarul Újpesti din capitala Ungariei cu o victorie obținută în prima repriză, ciucanii au luptat două reprize suplimentare pentru a se impune în cele din urmă cu un gol înscris de Tihamer Becze în minutul 84:47 al jocului!

Așadar, după scorul de 5:4 (1:2, 2:1, 1:1, 0:0, 1:0), jucătorii din Miercurea Ciuc au pus capăt semifinalei cu scorul de 4-2 și se vor duela în finala pentru trofeul competiției cu FTC-Telekom.