EHF Champions League: Dinamo pierde ritmul în repriza secundăSportPictures.eu
17 Nov 2021

EHF Champions League: Dinamo pierde ritmul în repriza secundă

În etapa a 7-a din grupa B din cadrul EHF Champions League, Dinamo București a evoluat în deplasare la Flensburg contra nemților de la SG Flensburg-Handewitt. Elevii lui Xavi Pascual au revenit în prima repriză de la 3:8 în minutul 13 pentru a egala la 11 după numai 10 minute și chiar au luat conducerea 13:12 când erau mai puțin de trei minute până la pauză. Gazdele au revenit și după primele 30 de minute au intrat la pauză la egalitate, 14:14, însă au fost net superioare în repriza secundă. Treptat, nemții s-au distanțat pe tabelă și au încheiat jocul cu un avantaj consistent, scorul final fiind 37:30 (14:14).

Shebib a înscris 9 goluri pentru dinamoviști, urmat în lista marcatorilor de Ghionea – 8, Bannour – 5, Dissinger și Sorhaindo – câte 2, Racoțea, Gurbindo, Alex Garcia și Nasralla – câte un gol. Următoarea partidă a lui Dinamo în grupa B este programată pe 25 noiembrie pe teren propriu tot cu SG Flensburg-Handewitt.