EHF Champions League: Capăt de drum pentru ”tigroaice”Sabin Malisevschi / SportPictures.eu
13 Apr 2019

EHF Champions League: Capăt de drum pentru ”tigroaice”

CSM București și-a încheiat parcursul european astăzi la Metz, campioana României fiind învinsă de cea a Franței cu scorul de 23:22 (11:9) în manșa retur a sferturilor de finală ale EHF Champions League la handbal feminin disputată în Palais Omnisports Les Arenes.

Plecând cu un handicap de cinci goluri după partida din urmă cu o săptămână disputată în sala Dinamo, ”tigroaicele” au avut o primă repriză începută bine, având avantaj de două lungimi pe tabelă în minutul 10, 3:5, însă gazdele au revenit și au mers la cabine cu două goluri în plus. Partea a doua a jocului a fost una în care ambele formații s-au străduit, dar au reușit mai puțin, cu toate acestea franțuzoaicele au reușit să închidă jocul în avantaj pe tabelă.

Golurile ”tigroaicelor” au fost reușite de Lekic - 5, Lazovic, Mehmedovic - câte 4, Omoregie, Radicevic, Constantinescu - câte 3.