EHF CL: O nouă înfrângere, speranțele se spulberăRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
13 Nov 2016

EHF CL: O nouă înfrângere, speranțele se spulberă

În EHF Champions League, Dinamo București a suferit a treia înfrângere consecutivă în grupa D. După ce a pornit cu o victorie și două egaluri, echipa pregătită de Eliodor Voica nu și-a mai regăsit cadența, în această seară pierzând și pe terenul liderului grupei, HBC Nantes.

Francezii au avut momentele lor de slăbiciune pe care alb-roșiii le-au speculat atât cât au putut: în startul reprizei secunde s-au distanțat la trei goluri 14:17, dar echipa gazdă a restabilit egalitatea în numai două minute și s-a detașat apoi până spre final la cinci lungimi 26:21. Chiar dacă au încheiat partida cu trei goluri consecutive, dinamoviștii nu au mai putut schimba soarta partidei și s-au recunoscut învinși cu 26:24 (12:12).

În celelalte meciuri ale grupei ABC/UMinho – HC Motor Zaporoje 22:35 și TTH Holstebro – Beșiktaș 29:25.

Joi, 17 noiembrie, Dinamo primește în sala din Ștefan cel Mare vizita celor de la TTH Holstebro. Vă reamintim că în faza următoare a competiției, în șaisprezecimile de finală, se califică primele două clasate în grupă.