LNHF: Dunărea Brăila revine în fotoliul de liderMircea Rosca / SportPictures.eu
19 Oct 2016

LNHF: Dunărea Brăila revine în fotoliul de lider

Constantin Buceschi continuă să își conducă jucătoarele spre victorie în fiecare partidă a Ligii Naționale de handbal feminin.

Astăzi Dunărea Brăila a obținut un succes important pe terenul celor de la HCM Roman, care au avut inițiativa în prima parte a reprizei I, dar oaspetele au pus stăpânire pe joc și au întors de la 5:7 la 10:8 prin golurile lui Gabi Perianu, Tiron (2) și Tătar (2).

Cu multă maturitate în joc, brăilencele au condus jocul în repriza a II-a către deznodământul dorit, cea mai bună marcatoare fiind Tiron cu 8 reușite. Etapa viitoare brăilencele vor avea o nouă partidă de foc, de data aceasta sub Tâmpa cu Corona, în timp ce romașcanele se vor deplasa la Craiova.