powered by Team Sales
Europa League: Dublă Stanciu din pasele lui ChipciuAbaca / Hepta / SportPictures.eu
03 Nov 2016

Europa League: Dublă Stanciu din pasele lui Chipciu

Anderlecht Bruxelles a făcut scorul etapei în Europa League la fotbal, etapa a patra, învingând echipa germană Mainz cu neverosimilul scor de 6-1 (2-1).

Golurile din prima repriză ale belgienilor au venit exclusiv pe filieră românească. În minutul 15, Alexandru Chipciu, revenit după accidentarea din Kazakhstan, l-a lansat ideal pe Nicolae Stanciu care, din aripa dreaptă, a speculat ieșirea inoportună a portarului și a șutat, din unghi, în plasa porții adverse.

Apoi, înainte de pauză, Chipciu a centrat pe jos, din dreapta, iar Stanciu a preluaț și a șutat de la marginea careului, trimițând balonul în plasă.

În partea secundă scorul a luat proporții, iar Anderlecht este liderul grupei, cu 8 puncte.