Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Juniori
Două perechi românești în fazele superioare ale Campionatelor Europene de cadeți și junioriHepta / Mediafax Foto
21 Iul 2017

Două perechi românești în fazele superioare ale Campionatelor Europene de cadeți și juniori

Campionatele Europene de tenis de masă la cadeți și juniori, care se află în desfășurare la Guimaraes, în Portugalia, ne-a adus două calificări în sferturile de finală, la probele individuale. Iată rezultatele înregistrate de către toți sportivii noștri:

cadeți, dublu masculin, turul I

Jules Cavaille/Myshaal Sabhi (Franța) vs. Darius Movileanu/Andrei Tomică  3-1 (11-7, 7-11, 11-6, 11-4)
Gleb Ivanov/Vladislav Makarov (Rusia) vs. Emanuel Cocinschi-Deac-Țigănetea/Emil Culpedin  3-1 (10-12, 11-4, 11-7, 15-13)

 

cadeți, simplu, turul I

Andrei Tomică vs. Christos Chrysostomou (Cipru)  4-1 (11-7, 11-3, 13-11, 9-11, 11-5)
Andrei Grebeniuk (Ucraina) vs. Darius Movileanu  4-1 (10-12, 11-8, 11-7, 11-7, 11-9)
Emanuel Cocinschi-Deac-Țigănetea vs. Martin Johnson (Scoția)  4-1 (15-17, 11-8, 11-4, 11-5, 11-6)
Emir Culpedin vs. Roko Meter (Croația)  4-0 (11-7, 11-8, 11-9, 11-5)

 

cadete, dublu feminin, turul I

Denisa Urîtu/Ioana Sîngeorzan vs. Maelys Dahy/Estelle Duvivier (Belgia)  3-2 (11-9, 11-5, 10-12, 9-11, 14-12)

 

cadete, simplu, turul I

Anna Hursey (Țara Galilor) vs. Denisa Urîtu  4-3 (11-4, 7-11, 11-8, 6-11, 11-8, 8-11, 14-12)
Maelys Dahy (Belgia) vs. Ioana Sîngeorzan  4-2 (7-11, 11-9, 11-8, 9-11, 11-8, 11-3)
Luciana-Camelia Mitrofan vs. Tjasa Novak (Slovenia)  4-0 (11-8, 11-7, 11-6, 11-4)

 

cadeți, dublu mixt, turul II

Arnau Pons/Ainhoa Cristobal (Spania) vs. Andrei Tomică/Luciana-Camelia Mitrofan  3-1 (11-9, 9-11, 12-10, 11-4)
Mike Hollo/Wenna Tu (Germania) vs. Darius Movileanu/Ioana Sîngeorzan  3-1 (11-5, 11-5, 8-11, 11-8)
Elena-Adriana Zaharia (România)/Csaba Andras (Ungaria) vs. Helena Sommerova/Frantisek Onderka (Cehia)  3-0 (11-4, 11-7, 11-8)
Matteo Gualdi/Jamila Laurenti (Italia) vs. Emanuel Cocinschi-Deac-Țigănetea (România)/Vitalina Brînzea (R. Moldova)  3-0 (11-5, 11-8, 11-4)
Emir Cupledin/Denisa Urîtu vs. Bilal Hamache/Lou Frete (Franța)  3-2 (9-11, 10-12, 11-9, 11-9, 11-5)

turul III
Elena-Adriana Zaharia (România)/Csaba Andras (Ungaria) vs. Emma Ruiz/Marc Gutierrez (Spania)  3-0 (11-8, 11-5, 11-4)
Andrei Grebeniuk/Anastasia Dimitrenko (Ucraina) vs. Emir Cupledin/Denisa Urîtu  3-0 (11-6, 11-8, 11-9)

optimi

Elena-Adriana Zaharia (România)/Csaba Andras (Ungaria) vs. Matija Novel/Lea Paulin (Slovenia)  3-1 (11-9, 11-1, 7-11, 13-11)

 

juniori, dublu masculin, turul I

Cristian Pletea (România)/Denis Ivonin (Rusia) vs. Aleksa Gacev/Dimitrije Levajac (Serbia)  3-0 (11-7, 11-7, 11-7)
Dragoș Florin Oprea/Florin Spelbuș vs. Gabriel Grixti/Isaac Grixti (Malta)  3-0 (11-3, 11-7, 11-5)
Rareș Șipoș (România)/Ioannis Sgouropoulos (Grecia) vs. Joan Masip/Javier Soria (Spania)  3-0 (15-13, 11-6, 11-8)

 

juniori, simplu, turul I

Vladislav Rukliațov vs. Dragoș Florin Oprea  4-2 (11-6, 11-9, 8-11, 5-11, 12-10, 12-10)
Fanbo Meng (Germania) vs. Florin Spelbuș  4-2 (7-11, 6-11, 11-7, 11-4, 11-6, 11-4)

 

junioare, dublu feminin, turul I

Adina Diaconu/Andreea Dragoman vs. Marina Niguez/Alba Fernandez (Spania)  3-1 (11-6, 10-12, 11-8, 11-9)
Tania Plăian (România)/Zdena Blaskova (Cehia) vs. Thea Nielsen/Line Tarbensen (Danemarca)  3-0 (11-4, 11-4, 11-9)
Mihaela Plăeașu (România)/Simay Kulakceken (Turcia) vs. Maria Tailakova/Kristina Kazanțeva (Rusia)  3-1 (11-9, 11-9, 9-11, 11-3)

 

junioare, simplu, turul I

Mihaela Plăeașu vs. Orsolya Feher (Ungaria)  4-3 (16-18, 11-8, 6-11, 12-10, 11-9, 10-12, 11-9)

 

juniori, dublu mixt, turul II

Cristian Pletea/Adina Diaconu vs. Kacper Petas/Julia Szymczak (Polonia)  3-2 (11-6, 10-12, 15-13, 6-11, 11-4)
Artur Grela/Anna Wegrzyn (Polonia) vs. Dragoș Florin Oprea (România)/Sarah Horgen (Norvegia)  3-1 (2-11, 11-4, 11-5, 11-6)
Tania Plăian (România)/Maciej Kolodziejczyk (Polonia) vs. Vitor Amorim/Daniela Moura (Portugalia)  3-0 (11-8, 11-9, 11-6)
Rareș Șipoș/Andreea Dragoman vs. Jonathan Thimon/Alma Roose (Suedia)  3-0 (11-7, 11-6, 11-9)

turul III

Cristian Pletea/Adina Diaconu vs. Leo De Nodrest/Nolwenn Fort (Franța)  3-0 (11-2, 11-6, 11-9)
Tania Plăian (România)/Maciej Kolodziejczyk (Polonia) vs. Vlastimil Buben/Stanislava Slezakova (Cehia)  3-2 (7-11, 3-11, 11-7, 13-11, 11-5)
Rareș Șipoș/Andreea Dragoman vs. Umut Emre Bassan/Gul Pembe Ozkaya (Turcia)  3-2 (5-11, 11-9, 11-8, 12-14, 11-5)

optimi

Cristian Pletea/Adina Diaconu vs. Laurens Devos/Lisa Lung (Belgia)  3-0 (11-6, 12-10, 11-8)
Denis Ivonin/Maria Tailakova (Rusia) vs. Tania Plăian (România)/Maciej Kolodziejczyk (Polonia)  3-0 (11-9, 11-6, 11-6)
Jules Rolland/Lucie Gauthier (Franța) vs. Rareș Șipoș/Andreea Dragoman  3-0 (11-7, 11-8, 13-11).

Alte știri din Juniori