Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Dans sportiv
Dans sportiv la Maribor
09 Dec 2013

Dans sportiv la Maribor

În weekend-ul 6-8 decembrie, România a fost reprezentată la competiţia din Maribor, Slovenia, de un număr mare de sportivi, la probe de juniori, tineri şi adulţi, ocupând atât locuri pe podium, cât şi în afara acestuia.

De la Clubul Imperial Iasi:

Golunga Alexandru - Caldare Andra
     loc 3 - Junior II Basic (W,T,Q)
     loc 3 - Youth Basic (W,T,Q)
     loc 1 - Youth Basic (S,C,J)
     loc 1 - Junior II Basic (S,C,J)
     loc 8 - Junior II 10 dansuri
     loc 1 - Junior II Basic Latino
     loc 15 - Junior II Open Latino
     loc 21 - Junior 2 Open Standard
     loc 2   - Junior II Basic Standard
     loc 19 - Youth Open Latino

Rozmalin Mihnea - Constantinescu Malina
    loc 2 - Junior I  Basic (W,T,Q)
    loc 1 - Junior II Basic (W,T,Q)
    loc 2 - Junior I  Basic (S,C,J)
    loc 2 - Junior II Basic (S,C,J)
    loc 4 - Junior I  Open 10 Dansuri
    loc 5 - Junior I  Open Standard
    loc 1 - Junior I  Basic  Standard
    loc 25 - Junior II Open Latino
    loc 21 - Open Junior 2 Standard
    loc 1   - Junior I Basic Standard
    loc 3   - Junior I Open Latino

Vlaiduc Mihnea - Ciobanu Ana
    loc 6 - Junior I  Basic (W,T,Q)
    loc 4 - Junior II Basic (W,T,Q)
    loc 4 - Junior I  Basic (S,C,J)
    loc 7 - Junior I  Open Standard
    loc 7 - Junior I  Basic Standard
    loc 10 - Junior I Basic Standard

Melentii Alexei - Avram Raluca
     loc 23 - Adulti Rising Star Standard
     loc 35 - Adulti Rising Star Latino
     loc 12 - Adulti A Standard
     loc 56 - WDSF Standard
     loc 76 - WDSF Adulti Latino
     loc 13 - Adulti A Latino

Arseni Andrei - Prisecaru Anca
    loc 22 - Adulti Rising Star Latino
    loc 58 - WDSF Adulti Latino
    loc 7   - Adulti A Latino

De la Clubul Alegretto Buzau :

Aristotel Viorel - Vasile Daniela
     loc 1 - Youth (W,T,Q)
     loc 4 - Adulti (W,T,Q)
     loc 2 - Youth (S,C,J)
     loc 2 - Adulti Basic Lt.
     loc 3 - Youth Basic Standard
     loc 16 - Adulti A Standard
     loc 86 - WDSF Adulti Latino
     loc 22 - Adulti A Latino
     loc 2   - Youth Basic Latino

Clubul Fantezia Galati

Constantin Rares-Popa Jasmine ,
Basic 3 dansuri standard juvenile 1, locul =  1/6

Basic 3 dansuri latino juvenile 1, locul = 1/6                                                                                    

Open latino juvenile 1+2 ,locul = 3/16

Open standard juvenile 1+2, locul = 5/17  

Vadana Rares-Banaga Laura,
Basic 3 dansuri standard juvenile 2, locul = 1/11

Basic 3 dansuri latino juvenile 2, locul = 1/13  

Open latino juvenile 1+2, locul = 2/16

Open standard juvenile 1+2, locul = 6/17    

Lupoaie Cosmin-Radu Maria
Open standard juvenile 1+2, locul = 1/17

Open latino juvenile 1+2, locul = 1/16 

Eliade Iuniu-Teodoru Claudie
Basic 5 dansuri latino junior 2, locul = 2/17

Basic 3 dansuri standard junior 2, locul = 3/23

Basic 5 dansuri latino junior 2, locul = 4/11

Basic 3 dansuri standard junior 2, locul = 9/18 

Gagu Stefan-Radu Andra
WDSF world open standard  youth locul =   15/34              
Rising star standard  locul = 18/38

WDSF world open standard  adulti locul = 39/80  

Faliboga Raul-Butea Loredana
WDSF world open standard  youth locul =  1 /34                                                                            

WDSF world open standard  adulti locul =   17/80  

 

Clubul Sportiv Star Dance Craiova 

Paduraru Eduard-Stanculescu Adela

loc 6/11-juvenile II ST-3 dansuri

loc 4/13-juvenile II LA-3 dansuri

loc 7/17-open juveniles I+II ST

loc 7/16-open juveniles I+II LA

 

Istrate Darius-Tacoi Theodora

loc 4/11-juvenile II ST-3 dansuri

loc 6/13-juvenile II LA-3 dansuri

loc 10/17-open juveniles I+II ST

loc 11/16-open juveniles I+II LA

 

Predesel Octavian-Sandu Iarina

loc 5/11-juvenile II ST-3 dansuri

loc 7/13-juvenile II LA -3 dansuri

loc 12/17-open juveniles I+II ST

loc 7/16-open juveniles I+II LA

 

Acrivopol Gabriel-Lupu Andreea

loc 11/16-junior I ST-3 dansuri

loc 12/16-junior I LA-3 dansuri

loc 14/18-junior II ST-3 dansuri

loc 15/23-junior II LA-3 dansuri

loc 9/13-open junior I ST

loc 10/14-junior I ST-5 dansuri

loc 13/17-junior II LA-5 dansuri 

loc 14/17-open junior I LA

 

Dumbrava Robert-Dragancea Francesca

loc 5/11-junior II ST-5 dansuri

loc 9-youth ST-5 dansuri

loc 11/17-open junior II 10 dansuri

loc 22/33-WDSF open junior II LA

loc 26/31-WDSF open junior II ST

 

Stanculescu Radu-Gheorghe Ana Maria

loc 2/15-youth ST-3 dansuri

loc 3/11-junior II ST-5 dansuri

loc 7/18-junior II ST-3 dansuri

loc 12/23-junior II LA-3 dansuri

loc 10/17-junior II LA-5 dansuri

loc 8-youth ST-5 dansuri

 

Rotari Pavel-Ristea Diana

loc 4/14-youth LA-3 dansuri

loc 4/12-youth LA-5 dansuri

loc 8/15-youth ST-3 dansuri

loc 6/7-amateur ST-5 dansuri

loc 6/7-amateur LA-5 dansuri

loc 37/44-Rising Star LA

loc 20/27-Amateur A LA

 

Balaceanu Mihai-Patru Alis

loc 71-Amateur ST-5 dansuri

loc33/38-Rising Star ST

loc 39/44-Rising Star la

loc 21/27-Amateur A LA

loc 75/80-WDSF World Open ST

loc 79/96-WDSF World Open LA

 

Tacoi Laurentiu-Smit Beatrice

loc 4/15-youth ST-3 dansuri

loc 4/11-youth ST-5 dansuri

loc 5/7-amateur ST-5 dansuri

loc 9/27-amateur A LA

loc 17/21-amateur A ST

loc 18/38-WDSF Youth LA

loc 27/44-Rising Star LA

loc 31/34-WDSF Youth ST

loc 35/38-Rising Star ST

loc 69/96-WDSF World Open LA

loc 75/80-WDSF World Open ST

Clubul LPS Constanta 

TILICA Sebastian / PATEA Ana-Maria
JUV. I ST 3D – 5/6
JUV. I LA 3D – 5/6
JUV. II LA 3D – 11/13

IVAN Tudor / TOPORAN Andreea
JUV. I ST 3D – 4/6
JUV. I LA 3D – 2/6
JUV. II ST 3D – 7/11
JUV. II LA 3D – 5/13
OPEN JUV. I/II ST – 10/17
OPEN JUV. I/II LA – 6/16

MERAVEI Andrei Denis / POPESCU Nora Maria
YOUTH ST 3D – 7/15
YOUTH LA 3D – 3/14
YOUTH BASIC ST  - 2/11
YOUTH BASIC LA – 1/12
WDSF YOUTH LA – 27/38
AMATOR BASIC ST – 7/7
AMATOR BASIC LA – 5/7
WDSF WORLD OPEN LA – 79/96.

Alte știri din Dans sportiv