Volei
DA1M: Steaua - Știința Explorări Baia Mare 3-0Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
18 Oct 2017

DA1M: Steaua - Știința Explorări Baia Mare 3-0

Echipa masculină de volei Steaua București s-a impus astăzi, în runda intermediară din Divizia A1, în fața celor de la Știința Explorări Baia Mare, cu scorul de 3-0 (25-20, 25-11, 25-20).

Partida disputată la Sala ”Mihai Viteazul” a fost una fără istoric, durata totală a celor trei seturi fiind de 78 de minute. Pe final, antrenorii Bogdan Tănase și Răzvan Roșu au operat numeroase schimbări, astfel că diferența în setul de final s-a micșorat.

Steaua are 6 puncte în clasament, iar pe teren propriu, în cele două meciuri de până acum, nu a cedat nici un set.

sursa: csasteaua.ro