Volei
DA1F: Dinamo câștigă în prelungiri la VoluntariRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
20 Nov 2022

DA1F: Dinamo câștigă în prelungiri la Voluntari

Etapa a 6-a a Diviziei A1 de volei feminin s-a încheiat astăzi cu cel mai animat joc al rundei.

Dacă primele patru jocuri s-au încheiat cu victorii de trei puncte ale echipelor favorite, meciul disputat în această după-amiază în sala „Gabriela Szabo” din Voluntari a adus față două echipe cu parcurs identic în primele patru jocuri pe care le-au jucat până acum. CSO Voluntari și Dinamo aveau câte trei victorii, însă formația din Ștefan cel Mare își dorea să șteargă cât mai repede amărăciunea înfrângerii de pe teren propriu suferită în fața giuleștencelor.

A rezultat un joc echilibrat, în care oaspetele au câștigat primul set în prelungiri, apoi ilfovencele au întors pentru 2:1, dar Dinamo a dus jocul în decisiv. Elevele antrenorului Milos Gavrilovic au profitat de momentul pozitiv și au reușit să-și apropie victoria în fața celor de la CSO Voluntari, rezultat ce le urcă pe locul 5, menținând contactul cu echipele din top 4.