Cupa României: ”Șepcile roșii” și ciucanii avansează în șaisprezecimiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
13 Sep 2018

Cupa României: ”Șepcile roșii” și ciucanii avansează în șaisprezecimi

Două partide ale fazei a patra a Cupei României apropie de final această fază, ultima necunoscută urmând a fi devoalată marțea viitoare la Moreni.

Astăzi, la Recea ”șepcile roșii” au trăit periculos fiind egalate rapid în prima repriză și rămânând în inferioritate numerică după eliminarea lui Takacs pentru două cartonașe galbene în minutul 72. Adrian Falub și-a cravașat elevii și după al doilea gol înscris de Coman în minutul 77, Ursu a pus capăt partidei cu un gol în al treilea minut de prelungiri.

Răsturnare de situație la Miercurea Ciuc, acolo unde oaspeții de la Aerostar Bacău conduceau la pauză cu 2-1, dar gazdele au întors tabela în favoarea lor cu două goluri în prima jumătate de oră de la reluarea jocului.

Marţi, 11 septembrie

CSM Focşani 2007 – CS Sporting Lieşti  0-3 (0-0, 0-0) după prelungiri

CS Tunari – ACS FC Academica Clinceni  0-2 (0-1)

Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti  2-1 (1-0)

CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Luceafărul Oradea  1-4 (0-1)

AFC Unirea 1924 – ACS Industria Galda  3-2 (1-2, 2-2) după penalty-uri

AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – CS Baloteşti  3-2 (0-0)

Miercuri, 12 septembrie

CSM Bucovina Rădăuţi – CS Ştiinţa Miroslava  2-0 (0-0, 0-0) după prelungiri

CSA Axiopolis Sport Cernavodă – ACS Dacia Unirea Brăila  2-3 (1-2, 2-2) după penalty-uri

AFC Unirea 04 Slobozia – CS Sportul Snagov SA  2-3 (0-1)

AFC Progresul 1944 Spartac – FC Metaloglobus Bucureşti  2-0 (1-0)

CSM Slatina – Fotbal Club Argeş  2-0 (1-0)

CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu – CS Mioveni  1-3 (0-2)

CSM Lugoj – ACS Energeticianul  1-2 (0-1)

AFC Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara  1-2 (1-1, 1-1) după prelungiri

AFC UTA Arad – ACS Poli Timişoara  2-1 (0-1)