Volei
Cupa României: Se cunosc participantele la Final Four-ul masculinRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
23 Dec 2019

Cupa României: Se cunosc participantele la Final Four-ul masculin

Primele patru echipe din ierarhia Diviziei A1 de volei masculin se vor întâlni în turneul Final Four al Cupei României. Prima echipă calificată a fost Dinamo, învingătoare la București de Ziua Națională în fața celor de la Universitatea de Vest Timișoara. Tot în minim de seturi s-au încheiat și celelalte partide disputate la finele săptămânii trecute, atunci când SCMU Craiova a trecut de Gloria Buzău, campioana Arcada a dispus în deplasare de Unirea Dej, iar în ultima partidă în sala Regimentului de Gardă ”Mihai Viteazu” ACS Volei Municipal Zalău a învins CSA Steaua și a obținut ultimul bilet pentru summit-ul din luna mai.

Iată rezultatele înregistrate:

Duminică, 1 decembrie

CSU UV Timișoara - CS Dinamo București  0:3 (14:25, 17:25, 19:25)

Sâmbătă, 21 decembrie

SCMU Craiova - CSM Gloria Buzău  3:0 (25:16, 25:12, 25:23)

CS Unirea Dej - CSM Arcada Galați  0:3 (18:25, 21:25, 15:25)

Duminică, 22 decembrie

CSA Steaua București - ACS Volei Municipal Zalău  0:3 (19:25, 18:25, 22:25)

Formațiile câștigătoare ale meciurilor din faza a II-a vor participa la turneul Final Four ce se va disputa în zilele de 9 și 10 mai 2020.