Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Fotbal
Cupa României: Rezultatele primei faze naționaleRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
03 Aug 2018

Cupa României: Rezultatele primei faze naționale

În prima fază națională a Cupei României au intrat în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 26 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 34 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

CSO Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS) 3-0
AS Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT) 0-2
FC Vultureşti (VS) - AS Unirea Mirceşti (IS) 0-5
Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (VN) – CSM Focşani 2007 (VN) 1-7
ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – ACS Sportul Chiscani (BR) 2-1
CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Victoria Traian (BR) 0-1
ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL) 3-1
CS Mihail Kogălniceanu (CT) – AS FC Agricola Borcea (CL) 1-3
AS Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL) 8-9
CS Viitorul Axintele (IL) – ACS Înainte Modelu (CL) 1-3
SC Fotbal Club R Bucureşti (B) – ACS Viitorul Domneşti (IF) 3-0
CS Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF) 0-3
ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR) 1-3
AS Gloria 2015 Corneşti (DB) – AS FC Pucioasa (DB) 2-1
FC Petrolul Ţicleni (GJ) – ACS Viitorul Şimian (MH) 1-0
CSM Slatina (OT) – AS Cozia Călimăneşti (VL) 3-2
CS Victoria Zăbrani (AR) – CS Millenium Giarmata (TM) 2-0
CSC Dacia Gepiu (BH) – CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR) 0-5
AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD) 3-1
ACS Viitorul Şelimbăr (SB) – ACS FC Avrig (SB) 0-2
ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS) 4-2
CS Rapid Jibou (SJ) – CS Minaur Baia Mare (MM) 0-2
ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – FC Unirea Dej (CJ) 2-1
ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – CSM Avântul Reghin (MS) 1-5
ACS Nemere Ghelinţa (CV) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV) 1-4
AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR) 4-3
AS FC Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH) 6-5

Partidele AFC Viitorul Albeşti (BT) – ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT), U Craiova 1948 SA (DJ) – CS Internaţional Băleşti (GJ), AS Croaţia Clocotici (CS) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM) nu s-au disputat. Echipele evidențiate s-au calificat la "masa verde". 

De asemenea, meciul AS Crasna Moftinu Mic (SM) – AFC Unirea Tăşnad (SM) nu s-a jucat deoarece gazdele nu au asigurat asistență medicală conform regulamentului ROAF.

Joi, de la ora 17:30, sunt programate ultimele partide din această fază:

• CS Voinţa Lanuri (BZ) – CSM Râmnicu Sărat (BZ) 
• ACS Unirea Bascov (AG) – CS Atletic Bradu (AG) 
• AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) – CSC Ghiroda și Gearmata Vii (TM)   

Programul Cupei României, ediția 2018/2019

Faza I: 1-2 august 2018
Faza a II-a: 15 august 2018
Faza a III-a: 29 august 2018
Faza a IV-a: 12 septembrie 2018
Faza 16-imilor de finală: 24 – 30 septembrie 2018
Faza optimilor de finală: 29 octombrie – 4 noiembrie 2018
Faza sferturilor de finală: 25 februarie – 3 martie 2019
Faza semifinalelor, manşa tur: 1 – 7 aprilie 2019
Faza semifinalelor, manşa retur: 22 – 28 aprilie 2019
Finala Cupei României: 2 iunie 2019

 

sursa: frf.ro

Alte știri din Fotbal