Cupa României: Programul sferturilor de finalăRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
25 Feb 2020

Cupa României: Programul sferturilor de finală

Academica Clinceni și Dinamo vor disputa primul meci al sferturilor de finală ale Cupei României, ediția 2019-2020. Partida dintre cele două formații este programată marți, 3 martie, cu începere la ora 20:00, pentru ca miercuri să asistăm la două dueluri la fel de interesante între Petrolul Ploiești și Sepsi OSK Sf. Gheorghe și respectiv între Politehnica Iași și Universitatea Craiova. Careul semifinalistelor se va completa la finele disputei dintre FC Hermannstadt și FCSB, partidă programată în nocturnă joi, 4 martie.

ora 20:00  FC Hermannstadt – FCSB

Meciurile vor avea loc într-o singură manșă, în caz de egalitate după 90 de minute de joc se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.