Cupa României: Pandurii Tg. Jiu a învins Oţelul Galaţi, scor 3-2Bogdan Iordache / Mediafax Foto
30 Oct 2014

Cupa României: Pandurii Târgu Jiu a învins Oţelul Galaţi, scor 3-2

Formaţia Pandurii Târgu Jiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 3-2 după prelungiri, echipa Oţelul Galaţi, în optimile competiţiei.

Golurile gazdelor au fost marcate de I. Popa '11 şi Cristea '41. Pentru oaspeţi au înscris Predescu '12, Erico '88 şi Elton '93.

Oţelul Galaţi: Hotoboc - Murgoci, Leca, Mişelăricu, Popescu - Karlik, Tavares - Grădinaru (Brigido '57), Fl. Cernat, I. Popa (Cucu '80) - C. Cristea (Jula '67). Antrenor: Tibor Selymeş.

Pandurii Târgu Jiu: Gliwa - Unguruşan, Erico, Elton, Momcilovici - Anton, Nistor, Predescu - Buleică (Iorga '69), Răduţ (Shamsin '64), Nicoară (Shalaj '58). Antrenor: Petre Grigoraş.

sursa: mediafax.ro