Cupa României: FC Brașov - U Cluj 1-3Dan Tautan / Mediafax Foto
30 Oct 2014

Cupa României: FC Brașov - U Cluj 1-3

Universitatea Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României - Timişoreana, după ce a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 3-1 (3-1), formaţia FC Braşov, în optimile competiţiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Lemnaru '18 şi Ceppelini '22, '45+1, în timp ce pentru gazde a înscris Machado, în minutul 28.

0-1: Gravenberch a pătruns pe centru, l-a lansat pe Lemnaru şi atacantul clujenilor a înscris cu un şut în forţă de la 14 metri.

0-2: Lemnaru a centrat din partea dreaptă şi Ceppelini a înscrsi cu latul de la 8 metri.

1-2: Machado a înscris cu o lovitură de cap din 6 metri, după o ieşire greşită a portarului Niculescu.

1-3: Raul Costin i-a pasat lui Ceppelini şi acesta a înscris cu un şut plasat de la 16 metri.

FC Braşov: Marinescu - Vagner, Leko, Machado, Barna (Serginho '46) - Enceanu, Bruno Madeira (Aganovici '33) - C. Cristea, Ciocâlteu (Al. Grigoraş '77), Grigorie - L. Ganea. Antrenor: Adrian Szabo.

Universitatea Cluj: Niculescu - Ciupe, Ninu, Skvorc, Bambara - R. Costin, Gravenberch (Mengolo '68) - Nuno Viveiros (Kovacs '60), Ceppelini, Cristocea - Lemnaru (Stojanovici '78). Antrenor: George Ogăraru.

sursa: mediafax.ro