Cupa României: Dinamo și Potaissa joacă finala din sferturiRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
10 Dec 2019

Cupa României: Dinamo și Potaissa joacă finala din sferturi

Astăzi a avut loc la sediul Federației Române de Handbal tragerea la sorți a partidelor sferturilor de finală ale competiției masculine a Cupei României FAN Curier.

Prevăzute a se desfășura într-o manșă unică pe terenul primei echipe, în caz de egalitate după 60 minute se vor executa aruncări de la 7 metri. Cea mai interesantă partidă este cea care opune primele două clasate din campionat, Dinamo urmând să primească vizita celor de la Potaissa Turda, un meci ca o adevărată finală pentru ambele combatante.

Misiuni simple pentru Dobrogea Sud și SCM Politehnica în compania divizionarelor secunde CSM Alexandria și respectiv Magnum Botoșani, în timp ce CSM Bacău pleacă cu prima șansă în disputa cu formația buzoiană.