Volei
Cupa României: Careul de ași al fetelor se luptă pentru trofeuRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
23 Dec 2019

Cupa României: Careul de ași al fetelor se luptă pentru trofeu

CSM Volei Alba Blaj, Dinamo București, Știința Bacău și CSM Târgoviște au rămas în cursa pentru trofeul Cupei României la volei feminin. Dacă primele trei formații nu au avut probleme cu adversarele lor din sferturile de finală, CSM Târgoviște a avut parte de cel mai echilibrat meci, izbutind să dispună la Galați în set decisiv de CSU Belor după ce gazdele conduceau cu 2:1 la seturi.

Iată rezultatele înregistrate:

Luni, 9 decembrie

Știința Bacău - FC Argeș Pitești  3:0 (25:16, 25:13, 25:20)

Sâmbătă, 21 decembrie

CSU Belor Galați - CSM Târgoviște  2:3 (21:25, 25:23, 25:22, 10:25, 7:15)

Dinamo București - CSM Lugoj  3:0 (25:17, 25:14, 25:13)

Duminică, 22 decembrie

CSM Volei Alba Blaj - Universitatea NTT Data Cluj  3:0 (25:14, 25:15, 25:7)

Formațiile câștigătoare ale meciurilor din faza a II-a vor participa la turneul Final Four ce se va disputa în zilele de 2 și 3 mai 2020.