Cupa Ligii: Pandurii - Dinamo 0-2Andi Popescu / SportPictures.eu
10 Sep 2015

Cupa Ligii: Pandurii - Dinamo 0-2

Dinamo a învins-o, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, pe Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din optimile Cupei Ligii Adeplast, în care cele două goluri au fost marcate într-un interval de două minute, şi s-a calificat în sferturile de finală ale competiţiei.

Golurile au fost înscrise de Palici '60 şi Filipetto '62 (autogol).

Pandurii Târgu Jiu: R. Stanca - Unguruşan, Salgado, Filipetto, Grecu (Momcilovici '76) - Droppa, Mrzljak - Al. Ciucur, M. Răduţ, V. Nicoară (Nistor '61) - Khalouta (Hora '58). Antrenor: Edward Iordănescu.

FC Dinamo Bucureşti: I. Popescu - Feussi, A. Marc, Mevlja, Fai, Vojnovic, S. Filip, Gavrilă (P. Petre '74), Palici, C. Matei (Anton '51), Essombe (Gnohere '61). Antrenor: Mircea Rednic.

sursa: mediafax.ro