Cupa Ligii: FC Viitorul s-a calificat în sferturiStefan Ciocan / SportPictures.eu
10 Sep 2015

Cupa Ligii: FC Viitorul s-a calificat în sferturi

FC Viitorul Constanța s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast la fotbal, după ce a învins-o pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 9-8, la loviturile de departajare, joi seara, pe teren propriu, la Ovidiu, în primul tur al competiției.

Portarul craiovenilor, Cătălin Straton, care a apărat șuturile lui Casap și Ganea, a ratat lovitura decisivă. Toți cei trei jucători ai echipei din Bănie care au ratat au trimis peste poartă, Ferfelea, Măzărache și Straton.

Pentru Viitorul au transformat Benzar, Chițu, V. Achim, Aganovic, Nicoliță, I. Filip, K. Boli, Gavra și portarul Albuț, iar pentru oaspeți au înscris A. Ivan, Popov, Zlatinski, Tîrnăcop, Madson, Hergheligiu, Kay și Bancu.

FC Viitorul: Albuţ - Ciupe (Filip '61), Boli, Mişelăricu (Aganovici '89), Cr. Ganea - Benzar, Cr. Munteanu, Achim - Nicoliţă, Gavra, A. Chiţu. Antrenor: Gheorghe Hagi

CS U Craiova: Straton - Dumitraş (Herghelegiu '89), Popov, Kay, Tîrnăcop - Ivan, Madson (Casap '71), Zlatinski, Bancu - Curelea (Măzărache '80), Ferfelea. Antrenor: Emil Săndoi.

sursa: agerpres.ro