Cupa EHF: Victorie uriașă pentru DinamoRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
14 Feb 2016

Cupa EHF: Victorie uriașă pentru Dinamo

Dinamo București a obținut o victorie uriașă, 29-28, pe terenul spaniolilor de la Granollers, la debutul în grupele Cupei EHF. Dinamoviștii au fost conduși la pauză cu 20-13, după o primă  repriză de coșmar, în care au ratat enorm și au avut o serie de ghinioane incredibile.

În partea secundă, alb-roșii și-au revenit, iar echipa gazdă a avut o cădere mare în volumul de joc. Granollers nu a marcat decât 8 goluri, în timp ce francezul Ibrahim Diaw și-a regăsit forța de șut și a punctat de trei ori consecutiv, pentru  victoria handbaliștilor din Șoseaua Ștefan cel Mare.