Volei
Cupa CEV: SCM U Craiova - Trentino 0-3, în sferturile de finalăBogdan Danescu / Mediafax Foto
13 Ian 2015

Cupa CEV: SCM U Craiova - Trentino 0-3, în sferturile de finală

SCM U Craiova a fost învinsă de echipa italiană Energy T.I. Diatec Trentino cu scorul de 3-0 (27-25, 25-22, 25-19), marți seara, în prima manșă a sferturilor de finală ale Cupei CEV la volei masculin, desfășurată în Sala Polivalentă Oltenia din Bănie.

Trentino s-a impus într-o oră și 19 minute de joc, în care gazdele nu au putut ține pasul cu valoroasa adversară.

Filippo Lanza a fost cel mai bun om al oaspeților, cu 13 puncte marcate, alături de Emanuele Birarelli, 11 puncte. Laurențiu Lică a fost cel mai bun realizator al echipei craiovene, cu 13 puncte.

Manșa secundă va avea loc pe 22 ianuarie, la Trento.

sursa: agerpres.ro