Corecție drastică sub PietricicaDan Duta / Mediafax Foto
01 Aug 2014

Corecție drastică sub Pietricica

Ceahlăul Piatra Neamț a fost pusă pe coji de nuci de nou promovata ASA Târgu Mureș. Pe terenul din Piatra Neamț debutul a fost încâlcit pentru ambele echipe, însă oaspeții profită și deschid scorul după o fază fixă în minutul 22. N’Doye reia cu capul centrarea din corner a lui Bumba și schimbă pentru prima dată tabela. Gazdele revin imediat, la numai două minute distanță, prin Cârjan, vârful nemțean amendând o gafă a fundașului Bejan. Finalul reprizei îi aduce pe oaspeți din nou în avantaj, același N’Doye înscrie, de data aceasta cu un șut deviat de Ichim.

Scorul ajunge 1-3 în minutul 54, ”vinovat” fiind Henrique cu o reluare cu latul a centrării venită de la Bumba, iar gazdele își complică viața două minute mai târziu când Cârjan îl lovește cu cotul în față pe Balaur și este trimis la cabine de arbitrul Sebastian Colțescu. Cu șase minute înainte de final Hora marchează ultimul gol pe fondul unei indecizii a fundașilor echipei gazdă, stabilind scorul final al întâlnirii: Ceahlăul – ASA 1-4 (1-2).

Ceahlăul Piatra Neamț (antrenor Marin Barbu): Jovic - Dumitraş, Marc, Ichim, Cazan – Onciu (min. 61 Pavel), Ţepeş – Chitoşcă (min. 80 Ștefănescu), V. Achim, Popadiuc (min. 70 Margină) – Cârjan

ASA Târgu Mureş (antrenor Adrian Falub): Stăncioiu - Velayos, Balaur (min. 58 Gugu), Bejan, Sepsi - N'Doye, Mureşan (min. 74 Gorobsov), Voiculeţ (min. 84 Goga) - Hora, Henrique, Bumba