Stranieri
powered by Team Sales
Claudiu Keșeru, hattrick  în campionatul bulgarAleksandar Djorovic / Mediafax Foto
29 Oct 2016

Claudiu Keșeru, hattrick în campionatul bulgar

Claudiu Keșeru a reușit o triplă în Campionatul Bulgariei, într-un meci pe care Ludogoreț Razgrad l-a câștigat contra celor de la Dunav Ruse, scor 5-3. Keșeru a fost înlocuit în minutul 87, pentru a primi aplauzele publicului, el fiind într-o formă de zile mari, golgeterul competiției din țara vecină, cu 9 reușite. Keșeru a marcat 7 goluri în ultimele trei partide pentru echipa sa de club.

Celălalt român al lui Ludogoreț, Cosmin Moți, a fost integralist ca fundaș central, fiind avertizat cu cartonaș galben în minutul 65.

Ludogoreț este în fotoliul de lider, cu un total de 28 de puncte acumulate.