powered by Team Sales
Claudiu Keșeru a marcat în Liga CampionilorAleksandar Djorovic / Mediafax Foto
02 Nov 2016

Claudiu Keșeru a marcat în Liga Campionilor

Claudiu Keșeru a marcat aseară în Liga Campionilor pentru Ludogorets Razgrad. Campioana Bulgariei a cedat cu scorul de 3-2 în fața celor de la Arsenal Londra, după ce a condus cu 2-0. Keșeru, care a fost înlocuit în minutul 80, a înscris golul de 2-0 în minutul 20, reluând din prima, de la 8 metri, o centrare venită de pe dreapta a brazilianului Cafu. Cosmin Moți a fost integralist în acest meci.

Ludogorets Razgrad a pierdut orice șansă matematică de a mai evolua în faza eliminatorie a Ligii Campionilor.

Bulgarii sunt pe ultimul loc al grupei, la egalitate cu elvețienii de la Basel, fiecare echipă acumulând un punct. Basel a pierdut în celălalt joc al etapei, pe teren propriu, în fața francezilor de la PSG, cu scorul de 2-1.

Bătălia celor două formații va avea drept miză calificarea în primăvara europeană a Europa League.