Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România
Arte marțiale
Campionatul Naţional de Karate InterstiluriMircea Rosca / Mediafax Foto
01 Apr 2014

Campionatul Naţional de Karate Interstiluri

Federaţia Română de Karate a omologat şi anunţat rezultatele Campionatului Naţional de Karate Interstiluri, desfăşurat în 22-23 martie, 2014, la Sala Polivalentă din Bucureşti.

Iată rezultatele categoriilor de seniori, masculin şi feminin, individual şi pe echipe, kata şi kumite.

 

 

KATA JUNIORI FEMININ

CATEGORIA: JUNIORI KATA – FEMININ

I DRAGAN ALEXANDRA (CS DOJO CASA PANCIU)
II BORCAN ANDRA (CS DINAMO BUCURESTI)
III ILIESCU DIANA (CS SAISHIN KARATE DO)
III ANGHELENICI LAURA (CS DOJO CASA PANCIU)

 

CATEGORIA : JUNIORI KATA ECHIPE – FEMININ

I BREZAN BIANCA, TUDOR ANDREEA, CIUICA DANIELA (CS TARGOVISTE)
II SELARU STEFANIA, IORDACHE LUIZA, POPESCU CRISTINA (LPS PETRACHE TRISCU)

 

KATA JUNIORI MASCULIN

CATEGORIA : JUNIORI KATA – MASCULIN

I BARTINCKI ATTILA (CS KARATE DO BFKS)
II NEAGA STEFAN (CS PETROM FLACARA MORENI)
III CIOAREC MARIUS (CS DOJO CASA PANCIU)
III DUMITRESCU ANDREI (CS DOJO CASA PANCIU)

 

CATEGORIA : JUNIORI KATA ECHIPE – MASCULIN

I DUMITRESCU ANDREI, CIOAREC MARIUS, FODAY ANDREI (CS DOJO CASA PANCIU 2)
II GRIGORE ANDREI, DUMITRESCU VLAD, URSU ALEXANDRU (CS DOJO CASA PANCIU 1)
III NICOLITA ANDREI, TOM ADRIAN, IORDACHE GABRIEL (LPS PETRACHE TRISCU)
III NEAGA STEFAN, SAFTA ANDREI, MARCU GEORGIAN (CS PETROM FLACARA MORENI)

 

KATA SENIORI FEMININ

CATEGORIA: SENIORI KATA – FEMININ

I OLTEANU LAVINIA( CS TARGOVISTE)
II MATEI ANDREEA (CS SAISHIN KARATE DO)
III DANILIUC ANDRA (CS HEIAN DEVA)
III PASCU MARIA FLAVIA (CS ZEN SHO TIMISOARA)

 

CATEGORIA : SENIORI KATA ECHIPE – FEMININ

I MATEI ANDREEA, CALIN ANDREEA, ILIESCU DIANA (CS SAISHIN KARATE DO)
II DANILIUC FLORENTINA, TOMIUC OANA, PASCU MARIA (CS HEIAN DEVA)
III ARDELEANU LARISA, DRAGAN ALEXANDRA, ANGHELENICI LAURA (CS DOJO CASA PANCIU)
III ENEA DIANA, FLOREA DIANA, VLAIC IULIANA (CS SPORTUL STUDENTESC)

 

KATA SENIORI MASCULIN

CATEGORIA : SENIORI KATA – MASCULIN

I ALBERT CRISTIAN (CS DINAMO BUCURESTI)
II GUTA ADRIAN (CS STEAUA BUCURESTI)
III MITRICA IONUT (CS UNIVERSITATEA CRAIOVA)
III BARTINCKI ATTILA (CS KARATE DO BFKS)

 

CATEGORIA : SENIORI KATA ECHIPE – MASCULIN

I DUMITRESCU ANDREI, CIOAREC MARIUS, FODAY ANDREI (CS DOJO CASA PANCIU)
II MIHAES CRISTIAN, POMARLEANU OCTAVIAN, ISPAS ANDREI (CS TARGOVISTE)
III UNGUREANU GABRIEL, FILIP ILIE, APSAN ION (CS IKUEIKAN)
III IORDACHE GABRIEL, ZAMANEAGRA CASIAN, LUTA IONUT (LPS PETRACHE TRISCU)

 

KUMITE JUNIORI FEMININ

CATEGORIA : JUNIORI -53 KG KUMITE – FEMININ

I HATFALADI STEFANIA (CSM PETROSANI)
II AGAPIE DENISA (CS SPORTUL STUDENTESC)
III NICULESCU IOANA (CSA STEAUA BUCURESTI)
III BRANDAS LARISA (CS CRISAN ORADEA)

 

CATEGORIA : JUNIORI -59 KG KUMITE – FEMININ

I PARAU MADALINA (CSA STEAUA BUCURESTI)
II CIOCOIU DENISA (CS UNIVERSITATEA BRASOV)
III COSTANDACHE ANDREEA (CS FARUL CTA)
III GHIURA LAVINIA (CSM PETROSANI)

 

CATEGORIA : JUNIORI +59 KG KUMITE – FEMININ

I DRAGAN ALEXANDRA (CS DOJO CASA PANCIU)
II CIOCOIU BIANCA (CS UNIVERSITATEA BRASOV)
III PANAITE DIANA (CSM PETROSANI)
III BACIU RALUCA (CSA STEAUA BUCURESTI)

 

KUMITE JUNIORI MASCULIN

CATEGORIA : JUNIORI -55 KG KUMITE – MASCULIN

I CIOAREC MARIUS (CS DOJO CASA PANCIU)
II MIHALACHE DOREL (CS DINAMO BUCURESTI)
III DUMITRACHE IONUT (CS DINAMO BUCURESTI)
III LAMBREA ANDREI (CS CONTACT BUCURESTI)

 

CATEGORIA : JUNIORI -61 KG KUMITE – MASCULIN

I NEAGA STEFAN )CS PETROM FLACATA MORENI)
II BALTARETU MARIUS (CS SCORPION-CSS DINAMO)
III VERES LASZLO (ACS SHOTO TEAM)
III BACS MATE (CS KARATE BFKS)

 

CATEGORIA : JUNIORI -68 KG KUMITE – MASCULIN

I ALEXE BOGDAN (ACS SHOTO TEAM)
II IORDACHE GABRIEL (CS UNIVERSITATEA CRAIOVA)
III FODAY ANDREI (CS DOJO CASA PANCIU)
III SEBESI ROBERT (CSM PETROSANI)

 

CATEGORIA : JUNIORI -76 KG KUMITE – MASCULIN

I COSTIN DRAGOS (CSS RAMNICU VALCEA)
II RITZI MIHAI (CSM PETROSANI)
III PARIZEK BOGDAN (CSM PETROSANI)
III LUNCASU FILIP (CS DINAMO BUCURESTI)

 

CATEGORIA : JUNIORI +76 KG KUMITE – MASCULIN

I CONDESCU GEORGE (CSM PETROSANI)
II BAZAVAN LAURENTIU (CSM PETROSANI)
III RADOI MARIAN CRISTIAN (CSS RAMNICU VALCEA)
III OPRISAN ALEXANDRU (CS IKUEIKAN)

 

KUMITE SENIORI FEMININ

CATEGORIA : SENIORI -50 KG KUMITE – FEMININ

I VLAIC IULIANA (CS SPORTUL STUDENTESC)
II ROTARU CRISTINA (CS DINAMO BUCURESTI)
III POP ALEXANDRA (CSM PETROSANI)
III GOGOT FRANCESCA (CSA STEAUA BUCURESTI)

 

CATEGORIA : SENIORI -55 KG KUMITE – FEMININ

I DRAGNE FRANCESCA (CS CONTACT BUCURESTI)
II PANAIT CRISTINA (CSA STEAUA BUCURESTI)
III RIZESCU SILVIA (CS DINAMO BUCURESTI)
III STANCU ALINA (CS DINAMO BUCURESTI)

 

CATEGORIA : SENIORI -61 KG KUMITE – FEMININ

I BOGA ADRIANA (CS SPORTUL STUDENTESC)
II MITRAN ALINA (CS DINAMO BUCURESTI)
III GORUN BIANCA (CS FARUL CONSTANTA)
III STAN ANA MARIA (CS SCORPION - CSS DINAMO)

 

CATEGORIA : SENIORI -68 KG KUMITE – FEMININ

I TINCA ALINA (CSM PETROSANI)
II DASCALU ANDRA (CS SPORTUL STUDENTESC)
III CRISTIAN GEORGIANA (CS DINAMO BUCURESTI)
III BURICESCU DIANA (CS CONTACT BUCURESTI)

 

CATEGORIA : SENIORI +68 KG KUMITE – FEMININ

I MIREA ALEXANDRINA (CS DINAMO BUCURESTI)
II CIONTU ALEXANDRA (CS DINAMO BUCURESTI)
III COTOBAN LIVIA (CS FARUL CONSTANTA)
III BELET ANA-MARIA (CS SPORTUL STUDENTESC)

 

CATEGORIA : SENIORI KUMITE ECHIPE – FEMININ

I VLAIC IULIANA, BOGA ADRIANA, SANDU STEFANIA, BELET ANA MARIA (CS SPORTUL STUDENTESC)
II ROTARU CRISTINA, MITRAN ALINA, MIREA ALEXANDRINA, CRISTIAN GEORGIANA (CS DINAMO BUCURESTI)
III PANAIT CRISTINA, GOGOT FRANCESCA, MARIN CATALINA, PARAU MADALINA (CSA STEAUA BUCURESTI)
III STANCU ALINA, RIZESCU SILVIA, IULIA GLIGOR, IONITA CRISTINA (CS DINAMO BUCURESTI 2)

 

 

KUMITE SENIORI MASCULIN

CATEGORIA : SENIORI -60 KG KUMITE – MASCULIN

I GOGOLOS BOGDAN (CS CHIMIA RAMNICU VALCEA)
II MOISE ANDREI (CS SPORTUL STUDENTESC)
III GERGEY TAMAS (ACS SHOTO TEAM)
III TEIUSANU MIHAI (CS UNIVERSITATEA CRAIOVA)

 

CATEGORIA : SENIORI -67 KG KUMITE – MASCULIN

I MIHAIES CRISTIAN (CS TARGOVISTE)
II IPATE IONUT (CSM PETROSANI)
III TEODORESCU CLAUDIU (CS DINAMO BUCURESTI)
III BARNUTIU ROLAND (CS SPORTUL STUDENTESC)

 

CATEGORIA : SENIORI -75 KG KUMITE – MASCULIN

I POPA PAUL (CSA STEAUA BUCURESTI)
II DINICA CLAUDIU (CS DINAMO BUCURESTI)
III NASTASE CATALIN (CS OTOPENI)
III BAROIU COSTIN (CS OTOPENI)

 

CATEGORIA : SENIORI -84 KG KUMITE – MASCULIN

I MIHALACHE CRISTIAN (CS SCORPION – CS DINAMO)
II PAUN IONUT (CS OTOPENI)
III SOS ERIC (CS UNIVERSITATEA CRAIOVA)
III TAMASI ANDREI (CS FARUL CONSTANTA)

 

CATEGORIA : SENIORI +84 KG KUMITE – MASCULIN

I CIRSTEA MARIUS (CS DINAMO BUCURESTI)
II ANGHEL RADU (CS DINAMO BUCURESTI)
III RACILA LUCIAN (CSA STEAUA BUCURESTI)
III TUTUNGIU PAUL (CSA STEAUA BUCURESTI)

 

CATEGORIA : SENIORI KUMITE ECHIPE – MASCULIN

I BAROIU COSTIN, PAUN IONUT, MORARUS GABRIEL, NASTASE CATALIN (CS OTOPENI)
II TEODORESCU CLAUDIU, DINICA CLAUDIU, MIHALACHE CRISTIAN, IANCU TRAIAN (CS DINAMO BUCURESTI)
III POPA PAUL, TUTUNGIU PAUL, NITA ANDREI, DUTA GINI (CSA STEAUA BUCURESTI)
III GOGOLOSI BOGDAN, STANCIU NICOLAE, GHITA SILVIU, PAUL DINU (CS CHIMIA RAMNICU VALCEA)

Alte știri din Arte marțiale