Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Click aici pentru a afla mai multe detalii. ascunde mesajul
Site-ul sporturilor din România

Top news

Programul TV
  • 11:00
    Fotbal
    Liga 2: Sportul Snagov vs. Pandurii Tg. Jiu (live)
    Digisport 1
  • 12:00
    Volei
    DA1M: CSM București vs. Steaua (live)
    Digisport 4
  • 13:00
    Fotbal
    Liga 2: UTA Arad vs. Chindia Târgoviște (live)
    Digisport 1
  • 15:00
    Tenis de câmp
    FED Cup Franța - România - ziua 1: Simona Halep vs. Kristina Mladenovic (live)
    Digisport 1
  • 17:30
    Tenis de câmp
    FED Cup Franța - România - ziua 1: Mihaela Buzărnescu vs. Caroline Garcia (live)
    Digisport 1
  • 19:15
    Volei
    DA1F: Dinamo vs. CSM Volei Alba Blaj (live)
    Digisport 4
  • 21:00
    Fotbal
    Liga 1: Sepsi Sfântu Gheorghe vs. CFR Cluj (live)
    Digisport 1
Hochei
Campionatul Mondial de SenioriRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
20 Apr 2018

Campionatul Mondial de Seniori

Orașul Kaunas din Lituania, găzduiește, în perioada 22 – 28 aprilie 2018, Campionatul Mondial de Hochei pe Gheață, Seniori, Divizia I, Grupa B, ediția 2018. Echipa națională a României (ROU) va întâlni echipele reprezentativelor din: Ucraina (UKR), Japonia (JAP), Lituania (LTU), Estonia (EST), Croația (CRO).

Echipa României:

Portari: Catrinoi Adrian (CSA Steaua București), Polk Patrick (ASC Corona Brașov), Toke Zoltan-Laszlo (ASC Corona Brașov)

Fundași: Biro Otto-Attila (ASC Corona Brașov), Bors Huba-Ferenc (ASC Corona Brașov), Creangă Florin-Alexandru (CSA Steaua București), Gyorfy Tihamer-Laszlo (SC Miercurea Ciuc), Gecse Hugo (SC Miercurea Ciuc), Sallo Alpar (SC Miercurea Ciuc), Yemelianenko Yevhen (ASC Corona Brașov)

Atacanți: Biro Gergo (ASC Corona Brașov), Biro Matyas (ASC Corona Brașov), Borysenko Pavlo (Progym Gheorgheni), Constantin Mircea-Cristian (CSA Steaua București), Fodor Csanad (SC Miercurea Ciuc), Gliga Roberto (ASC Corona Brașov), Kyrychenko Vitalii (Progym Gheorgheni), Molnar Zsombor (ASC Corona Brașov), Peter Balazs-Szabolcs (Fehervari Titanok), Peter Zsolt (ASC Corona Brașov), Reszegh Tamas (Fehervar AV19 U20), Trancă Daniel (ASC Corona Brașov), Zabludovskyi Denys (ASC Corona Brașov)

Antrenori:  Penzes Julius (antrenor principal), Alexe Nelu (antrenor secund), Trandafir Marius (antrenor secund)

Medic: Matau Emilian-Marius

Manager echipament: Ungureanu Ștefan

Programul echipei României va fi următorul:

  • 22 aprilie, ora 16,00: România – Ucraina
  • 23 aprilie, ora 19,30: Lituania – România
  • 25 aprilie, ora 16,00: România – Estonia
  • 27 aprilie, ora 12,30: Japonia – România
  • 28 aprilie, ora 12,30: Croația – România

 

sursa: rohockey.ro

Alte știri din Hochei