Juniori
CS U Craiova a câștigat Supercupa României U17Răzvan Păsărică / SportPictures.eu
09 Iun 2018

CS U Craiova a câștigat Supercupa României U17

CS U Craiova s-a impus cu 1-0 în fața lui FC Viitorul într-un meci disputat la Centrul Național de Fotbal Mogoșoaia. Craiovenii și-au luat revanșa după ce pierduseră finala Ligii Elitelor U17 în fața Viitorului. Oltenii s-au impus cu 1-0 prin golul marcat de Luis Nițu în minutul 35.

FC Viitorul a dominat categoria de vârstă sub 17 ani în sezonul 2017-2018, câștigând atât Liga Elitelor, 7-6 după lovituri de departajare în fața Clubului Sportiv U Craiova, cât și Cupa României, 7-2 în finala cu UTA Arad.

Astfel, trofeul Supercupei a fost disputat de FC Viitorul și de ocupanta locului secund în Liga Elitelor, Clubul Sportiv U Craiova.

sursa: frf.ro