CS Afumați a intrat în istorie la debutul ligii secundeStefan Constantin / SportPictures.eu
06 Aug 2016

CS Afumați a intrat în istorie la debutul ligii secunde

La primul meci după promovare, CS Afumați a câștigat cu 16-0 în fața celor de la Șoimii Pâncota. Cu o echipă formată exclusiv din juniori republicani, arădenii au suferit un eșec incredibil prin proporțiile scorului.

In minutul 12 tabela afisa un incredibil 4-0 pentru echipa antrenata de Vasile Neagu, pana la pauza scorul luand proportii, CS Afumati conducand cu 9-0. In repriza a doua, afumatenii au mai inscris de sapte ori astfel ca rezultatul final a fost 16-0.

Stagiunea 2016-2017 a Ligii a II-a se va desfasura intr-o singura serie cu 20 de echipe. Primele doua clasate la finalul sezonului vor promova in Liga I, a treia va juca un baraj pentru accederea in prima divizie contra locului 12 din primul esalon, iar ultimele cinci clasate vor retrograda in Liga a III-a.

Luceafarul Oradea - Academica Clinceni amanat

Formația din Clinceni trebuia să joace acasă cu Baia Mare, dar această echipă s-a retras, astfel că programul va fi refăcut, pentru o schemă competițională care cuprinde 20 de echipe.