Hochei
CNS: Scenarii identiceRăzvan Păsărică / SportPictures.eu
05 Dec 2015

CNS: Scenarii identice

Meciurile de astăzi din Campionatul Național de Seniori de hochei pe gheață au avut scenarii identice cu cele de ieri. Ciucanii au izbutit o nouă victorie categorică în fața celor de la Progym, hocheiștii din Gheorgheni înscriind și astăzi un singur gol în cele trei reprize disputate.

Pe patinoarul Olimpic din Brașov, gazdele de la Corona au plecat lansat și conduceau după două reprize cu 5 goluri (7-2), dar steliștii nu au găsit soluțiile necesare unei reveniri și, în plus, își pierd și nervii pe final de meci. Astfel, pe fondul unei duble superiorități, brașovenii dau lovitura de grație și cu victoria obținută în această seară au 7 puncte avans față de Steaua în clasament.

La Galați consemnăm o premieră în acest campionat, Sportul Studențesc reușind să câștige o repriză. Cu toate acestea, campioana Dunărea s-a impus și păstrează distanța față de liderul Sport Club Miercurea Ciuc.