Sporturi de iarnă
Biatlon: Rezultatele reprezentatelor României în proba de fond la Campionatele MondialeAFP / Mediafax Foto
15 Feb 2017

La Hochfilzen, în Austria, au continuat Campionatele Mondiale de biatlon, în program fiind proba de fond individual, 15 kilometri feminin. Cel mai bun ocupat dintre sportivele noastre l-a avut Luminițța Pișcoran, care a încheiat cursa pe locul 70. Veterana Eva Tofalvi s-a clasat pe locul 80, în timp ce Diana Salman a ocupat, la final, un modest loc 97.

Vor urma la rând băieții, cu fondul de 20 de kilometri, după care, pe finalul competiției, vom avea și probele de ștafetă, masculin respectiv feminin, la startul cărora România se va alinia.