Atletism
Bianca Răzor, medalie de argint la Jocurile Mondiale Militare din Coreea de SudAFP / Mediafax Foto
07 Oct 2015

Bianca Răzor, medalie de argint la Jocurile Mondiale Militare din Coreea de Sud

Bianca Răzor (CSA Steaua) a cucerit medalia de argint în proba de 400 m plat, miercuri, la Jocurile Mondiale Militare de la Mungyeong (Coreea de Sud), cu timpul de 51.81 sec.

Răzor a fost devansată în clasamentul final de Salwa Eid Naser Naser (Bahrain), cronometrată în 51.39/. Locul al treilea a fost ocupat ucraineanca Natalia Pîghida, în 51.99.

Delegația României are până acum un bilanț de trei medalii, toate câștigate la atletism, celelalte două fiind un argint obținut de Valentin Toboc în proba de săritură în lungime și un bronz luat de Alina Rotaru la săritura în înălțime.

România participă la Mungyeong cu o delegație formată din 20 de sportivi, care concurează la scrimă, tir, judo, orientare, taekwondo și atletism.

sursa: agerpres.ro