Atletism
Bianca Răzor, medaliată cu bronz la UniversiadăAFP / Mediafax Foto
25 Aug 2017

Bianca Răzor, medaliată cu bronz la Universiadă

Atleta stelistă Bianca Răzor a cucerit medalia de bronz la Universiada de vară de la Taipei. La proba de 400 de metri plat, alergătoarea noastră a terminat cursa turului de pistă cu timpul de 51,97 secunde.

Bilanțul delegației noastre este de trei medalii de aur, una de argint și patru de bronz. Două de aur au fost cucerite de gimnasta Larisa Iordache, la individual compus și la sol, o altă medalie de aur a fost adjudecată de atleta Alina Rotaru, la săritura în lungime, argintul a fost obținut de atletul Nicolae Alexandru Soare, în proba de 10.000 m, iar medaliile de bronz au fost câștigate de gimnaștii Larisa Iordache (bârnă), Andrei Muntean (sărituri) și atleții Andrei Gag (aruncarea greutății) și Bianca Răzor (400 m).